Faqja kryesore

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Mirësevini në Wikicitate,
74 artikuj në shqip
E hënë, 20 gusht, 2018, 04:22 (UTC)

Wikicitate është një përmbledhje e lirë në rrjet dedikuar citimeve të referencuara nga njerëz dhe vepra artistike të shquara nga të gjitha gjuhët e botës. Artikujt gjithashtu janë të lidhura me faqet e tyre përkatëse të Wikipedia-s për më shumë informacione. Përpara se të nisni të redaktoni, vizitoni faqet ndihmëse për të mësuar si mund të kontribuoni në Wikicitate. Pasi të keni bërë disa prova te livadhi, kyçuni dhe ju mundeni të filloni menjëherë të redaktoni pothuajse çdo faqe.

Citati i ditës
 
Kush është i keqi? Sinbad dreqi!
~ Sinbad ~
  Sinbad Legend of the Seven Seas logo.svg

Faqet e përzgjedhura

NjerëzAleksander Stavre DrenovaAristoteliArthur SchopenhauerAyn RandEsat StavileciFriedrich NietzscheHasan PrishtinaIsmet TotoJean-Jacques RousseauJohn F. KennedyJoseph MurphyLeonardo da VinciMahatma GandhiMargaret ThatcherMartin Gerhard ReisenbergMuhammad AliNaim FrashëriNapoleoniNikolo MakiaveliOscar WildePlatoniSami FrashëriStephen HawkingWilliam ShakespeareWoodrow Wilson

FilmaForrest GumpThe CrowAnchorman: The Legend of Ron BurgundyKnocked UpPirates of the Caribbean: At World's EndPiratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së ZezëThe MatrixAce Ventura: Pet DetectiveKumbariMulan (film i vitit 1998)Sinbad:Legjenda e Shtatë Detrave

TemaAftësiaArtiDituriaE keqjaE miraFjala e funditGuximiHumoriLuftaTeoriaZotiShkencaShpresa

Fjala të urtaBesaDevollElbasanFjalë të urta ShqiptareGjirokastërVlorëFjalë të urta AmerikaneFjalë të urta AnglezeAtdheuBurrëriaFerizajFjalë të urta GjermaneKavajëKorçëKosovaKurveleshLushnjëPopulliPreshevëSkraparShkodërShoqëriaShqipëri e mesme

Artikull i ri në Wikicitate:
Kumbari

Rreth projektit

  • Faqja kryesore për të diskutuar temat që lidhen me Wikicitate është Kuvendi.
  • Më shumë për sa i përket lëvizjes Wikimedia mund të lexoni në artikullin anglisht.
  • Nëse jeni fillestar mund të eksperimentoni në Livadhin e Wikicitateve.

Projektet motra

WikiCitate menaxhohet nga Fondacioni Wikimedia, një fondacion jofitimprurës i cili gjithashtu menaxhon disa projekte të tjera shumë-gjuhëshe me përmbajtje të lirë:

Wiktionary-logo-en.png Wiki-Fjalori
Fjalori i Lirë
Wikibooks-logo.png Wiki-Librat
Libra dhe tekste didaktike
Wikipedia-logo.png Wikipedia
Enciklopedia e lirë
link=http://wikisource.org/wiki/Main_Page:Albanian Wiki-Burimet
Libraria e lirë
Wikispecies-logo.png Wiki-Speciet
Lista e gjallesave
Wikinews-logo-en.png Wiki-Lajmet
Lajmet e lira
Wikimedia Community Logo.svg Meta-Wiki
Koordinimi i të gjitha projekteve
Commons-logo.svg Commons
Depoja e përbashkët e materialeve multimediale
Wikiversity-logo-en.svg Wikiversiteti
Qendra e mësimit pa kufi
Wikidata-logo.svg Wikidata
Baza e lirë e të dhënave
Wikivoyage-Logo-v3-icon.svg Wiki-Udhëtime
Guida turistike e hapur