Martin Camaj

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search

Martin Camaj (13 korrik 1925 - 12 mars 1992) ka qenë shkrimtar, akademik dhe albanolog shqiptar.

Thënie[Redakto]

  • Ithtari i së keqes, nëse nuk bindet me fjalëtë mira, lyp drunin si mushka.[1]
  • Dhuna s'asht trimni, por shej ligshtie.[1]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Shënime[Redakto]

  1. ^ a b Camaj.

Referime[Redakto]

  • Camaj, Martin. "Aforizma.al - Thënie nga Martin Camaj". Aforizma.al. Marrë më 4 korrik 2020.

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: