Dallime mes rishikimeve të "Ayn Rand"

Jump to navigation Jump to search
23 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
{{Për përmirësim}}
 
'''Ayn Rand''' (1905-1982) lindur me emrin ''Alisa Zinov'evna Rozenbaum'', ishte një shkrimtare, filozofe dhe skenografe amerikane me origjinë ruse. Autore e veprave të famshme si ''The Fountainhead (Burimi i jetës)'' dhe ''Atlas Shrugged (Revolta e Atlasit)''. Themeluese dhe promovuese e rrymës filozofike të Objektivizmit.
 

Menyja e lëvizjeve