Dallime mes rishikimeve të "Thimi Mitko"

Jump to navigation Jump to search
215 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Thimi Mitko (portrait).jpg|frameless|right|upright]]
{{Për përmirësim}}
'''Thimi Mitko''', (1820 - 22 mars 1890) ishte një rilindas dhe folklorist shqiptar.
 
== Thënie ==
'''[[w:Thimi Mitko|Thimi Mitko]]''' ([[w:1820|1820]] - [[w:1890|1890]])
 
*''Një komb i tukequr nuk mund të rrojë e të mendojë për trimëri e për liri, ai s'mund të jetë i zoti ta fitojë e në e fitoftë, s'është i zoti ta mbajë lirinë e tij.''
*''Vdekja për të mirë të mëmëdheut është e ëmbla e më e ndershmja nga të gjitha.''
 
== Thënie për të ==
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referenca ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia}}
 
{{Njerëz - cung}}

Menyja e lëvizjeve