Dallime mes rishikimeve të "Ayn Rand"

Jump to navigation Jump to search
50 bytes removed ,  3 vjet më parë
Removing YoungAynRand.jpg, it has been deleted from Commons by Túrelio because: Copyright violation: http://drpatreads.blogspot.com/2014/12/battle-of-wills-barack-obama-vs-ayn.html.
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
(Removing YoungAynRand.jpg, it has been deleted from Commons by Túrelio because: Copyright violation: http://drpatreads.blogspot.com/2014/12/battle-of-wills-barack-obama-vs-ayn.html.)
{{artikull i mirë}}
 
[[Skeda:YoungAynRand.jpg|frameless|right|upright]]
'''Alisa Zinov'evna Rozenbaum''' (20 janar 1905 - 6 mars 1982) e njohur si '''Ayn Rand''', ishte një shkrimtare, filozofe dhe skenografe amerikane me origjinë ruse. Autore e veprave të famshme si ''Burimi i jetës'' (''The Fountainhead'') dhe ''Revolta e Atlasit'' (''Atlas Shrugged''), Ayn Rand ishte themeluese dhe promovuese e rrymës filozofike të objektivizmit.
 

Menyja e lëvizjeve