Dallime mes rishikimeve të "Albert Einstein"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Albert Einstein Head.jpg|right|frameless|upright]]
'''Albert Einstein''' (14 mars 1879 – 18 prill 1955) ishte një fizikant i cili llogaritetnjihet si një nga shkencëtarët më të rëndësishëm të shekullit XX. Ai përcaktoi teorinë e relativitetit dhe dha shumë kontribute në fushat e mekanikës kuantike, mekanikës statistikore dhe kozmologjisë.
 
== Thënie ==

Menyja e lëvizjeve