Dallime mes rishikimeve të "C. S. Lewis"

Jump to navigation Jump to search
338 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Clive Staples Lewis''' (29 nëntor 1898 – 22 nëntor 1963) ishte shkrimtar anglez dhe teolog. La pasur pozita akademike në Universitetin e Oksfordit dhe në atë të Kembrixhit....)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Clive Staples Lewis''' (29 nëntor 1898 – 22 nëntor 1963) ishte shkrimtar anglez dhe teolog. LaKa pasur pozita akademike në Universitetin e Oksfordit dhe në atë të Kembrixhit. Ai njihet më së miri për të shkruarit e ''Kronikat e Narnisë''.
 
== Thënie ==
 
* ''Ti nuk ke për të qenë asnjëherë mjaftueshëm i moshuar, sa për të mos vendosur një synim të ri, apo për të mos ëndërruar një ëndërr të re.''
 
== Thënie për të ==
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referencat ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia}}
 
{{Njerëz - cung}}
1.000

edits

Menyja e lëvizjeve