Dallime mes rishikimeve të "Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
'''''Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë''''' është filmi i parë në serinë e filmave ''Piratët e Karaibeve'' shkruar nga [[Ted Elliott]] dhe [[Terry Rossio]]. Filmi me regji nga [[Gore Verbinski]] tregon historinë e një pirati me emrin [[Xhek Sperrou]] dhe një farkëtari të quajtur [[Uill Tërner]]. Të dy personazhet nisen të shpëtojnë vajzën e guvernatorit [[Elizabeta Suan]] nga ekuipazhi i mallkuar i anijes së kapiten [[Hektor Barbosa|Hektor Barbosës]], ''[[Perla e Zezë]]''
 
== Zoti Gibs ==
{{citat|'''Zoti Gibs''': Një kockë të ngectë në fyt more hajvan!}}
 
{{citat|'''Zoti* Gibs''': Një kockë të ngectë në fyt more hajvan!}}''
 
== Dialogët ==
{{asbox
 
| image = Clap cinema.svg
== Slloganet ==
| qualifier = për një film
 
| category = Film - cung
== Thënie për të ==
}}
 
== Thënie të atribuara gabimisht ==
 
== Referenca ==
 
== Shiko edhe ==
 
{{Wikipedia}}
{{Commons}}
 
| category = {{Film - cung}}
 
[[Kategoria:Filma]]

Menyja e lëvizjeve