Dallime mes rishikimeve të "C. S. Lewis"

Jump to navigation Jump to search
68 bytes added ,  3 vjet më parë
File
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(File)
[[File:Statue_of_C.S._Lewis,_Belfast.jpg|right|thumb|C. S. Lewis]]
 
'''Clive Staples Lewis''' (29 nëntor 1898 – 22 nëntor 1963) ishte shkrimtar anglez dhe teolog. Ka pasur pozita akademike në Universitetin e Oksfordit dhe në atë të Kembrixhit. Ai njihet më së miri për të shkruarit e ''Kronikat e Narnisë''.
 

Menyja e lëvizjeve