Dallime mes rishikimeve të "George Washington"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
{{Pa referime}}
[[Figura:Gilbert_Stuart_Williamstown_Portrait_of_George_Washington.jpg|djathtas|upright|frameless]]
'''George Washington''' (22 shkurt 1732 - 14 dhjetor 1799) ishte presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikë dhe Komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Kontinentale gjatë Luftës Revolucionare Amerikane.

Menyja e lëvizjeve