Dallime mes rishikimeve të "George Washington"

Jump to navigation Jump to search
v
Ndryshimet e Chongkian (diskutimet) u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Klein Muçi.
v (Ndryshimet e Chongkian (diskutimet) u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Klein Muçi.)
Etiketa: Rollback
{{Pa referime}}
[[Figura:Gilbert_Stuart_Williamstown_Portrait_of_George_Washington.jpg|thumbdjathtas|George Washingtonupright|frameless]]
'''George Washington''' (22 shkurt 1732 - 14 dhjetor 1799) ishte presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikë dhe Komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Kontinentale gjatë Luftës Revolucionare Amerikane.
 
{{Njerëz - cung}}
 
[[Kategoria:Politikanë amerikanëAmerikanë]]

Menyja e lëvizjeve