Dallime mes rishikimeve të "Albert Einstein"

Jump to navigation Jump to search
Shtova permbajtje
No edit summary
(Shtova permbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
{{Pa referime}}
[[Skeda:Albert Einstein Head.jpg|right|frameless|upright]]
'''Albert Einstein''' (14 mars 1879 – 18 prill 1955) ishte një fizikant i cili konsiderohet si një nga shkencëtarët më të rëndësishëm të shekullit XX. Ai ishte nje introvert dhe ishte nexenesi me i dobet ne klase, por me kalimin e kohes ai u tregoi te gjitheve se ishte nje gjeni i vertete.Ai përcaktoi teorinë e relativitetit dhe dha shumë kontribute në fushat e mekanikës kuantike, mekanikës statistikore dhe kozmologjisë.Pasi vdiq, iu mor truri per te pare se si ishte e mundur te ishte aq i zgjuar, dhe pa se truri i tij kishte me shume "rrudha" se nje tru normal.
 
== Thënie ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve