Dallime mes rishikimeve të "Epikarmi"

Jump to navigation Jump to search
17 bytes added ,  11 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
{{Pa referime}}
 
Epikarmi i Kosit mendohet se ka jetuar midis shek. 550 dhe c. 460 para Krishtit, ishte një dramaturg dhe filozof grek i cili shpesh vlerësohet se ishte një nga shkrimtarët e parë komikë, pasi kishte origjinën nga forma komike Dorike ose Siciliane.
 

Menyja e lëvizjeve