Dallime mes rishikimeve të "C. S. Lewis"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes removed ,  3 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
 
[[File:Statue_of_C.S._Lewis,_Belfast.jpg|frameless|upright|right]]
 
'''Clive Staples Lewis''' (29 nëntor 1898 - 22 nëntor 1963) ishte shkrimtar anglez dhe teolog. Ka pasur pozita akademike në Universitetin e Oksfordit dhe në atë të Kembrixhit. Ai njihet më së miri për të shkruarit e ''Kronikat e Narnisë''.
 
== Thënie ==
37

edits

Menyja e lëvizjeve