Dallime mes rishikimeve të "Napoleon Hill"

Jump to navigation Jump to search
684 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
== Citate ==
* [[Bota]] e ka zakon qe t'ua lirojë rrugën njerëzve, fjalët dhe veprat e të cilëve tregojnë se dinë nga po ia mbajnë.<br/>
* Fakultetet janë të specializuara për mësimin e diturisë , por jo edhe për organizimin ose shfrytëzimin e diturisë. Pra me miliona njerëz gabimisht besojnë ‘’ se dituria është fuqi'’. Kjo është plotësisht e gabueshme ! Dituria është vetëm fuqi latente. Ajo bëhet fuqi tek atëherë kur organizohet në kuadër të planeve të definuara të veprimit dhe kur drejtohet kah qëllimi i fundshëm.<br/>
* Nëse dini se ç’doni, atë zakonisht edhe e arrini.<br/>
* Suksesi në sjelljen me njerëz bazohet në gatishmërinë e të kuptuarit të mendimeve të tyre.<br/>
* Suksesi nuk kërkon kurrfarë arsyetimi, dështimin nuk e arsyeton kurrfarë alibie.
 
[[Category:Amerikanë]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve