Ejs Ventura: Detektivi i Kafshëve

Nga Wikiquote
(Përcjellë nga Ace Ventura: Pet Detective)
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Ace Ventura: Detektivi i Kafshëve është një film komedi nga regjisori Tom Shadyac me skenarist Jack Bernstein. Filmi, i cili ka për protagonist Jim Carrey, rrëfen ngjarjen e Ace Ventura, një detektivi kafshësh të cilit i ngarkohet detyra e gjetjes së delfinit të vjedhur të skuadrës së futbollit Miami Dolphins.

Ace Ventura[Redakto]

  • Nëse nuk kthehem për pesë minuta... Thjesht prit ca më gjatë.
  • Poo dhe je i shëmtuar.
  • Pra ti mund të e mundësh atë trashalluq.
  • Pse nuk qan për torbën e samarit.
  • [sapo e dhez veturën] Është GJALLË. ËSHTË GJALLË.

Dialogjet[Redakto]

Melisa: a don taketuke per atë?
Ejs: Jo. Nuk pi duhan, është shprehi e pështirë.
Lois: Duhet me të vërtet t'i duash kafshët.
Ejs: Vetëm kur është metë vërtet ftoht.
Luis Einhorn: Mund të ta bëj jetën ferr.
Ejs Ventura: Nuk jam gati për lidhje dashurie tani Lois.
Melisa: Tung , unë jam Melisa Robinson.
Ejs: Kënaqësi të të takoj.
Melisa: Ke problem të futesh?
Ejs: Jo, djaloshi me doreza gome ishte befasueshëm i butë
Ejs: Kam paketë për ju, zotëri.
Man: Zhurmon e thyer.
Ejs: Siç duket, megjithat vë bast se ishte dicka e bukur.

Slloganet[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]