Jump to content

Ejs Ventura: Detektivi i Kafshëve

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Ace Ventura: Detektivi i Kafshëve është një film komedi nga regjisori Tom Shadyac me skenarist Jack Bernstein. Filmi, i cili ka për protagonist Jim Carrey, rrëfen ngjarjen e Ace Ventura, një detektivi kafshësh të cilit i ngarkohet detyra e gjetjes së delfinit të vjedhur të skuadrës së futbollit Miami Dolphins.

Ace Ventura[Redakto]

  • Nëse nuk kthehem për pesë minuta... Thjesht prit ca më gjatë.
  • Poo dhe je i shëmtuar.
  • Pra ti mund të e mundësh atë trashalluq.
  • Pse nuk qan për torbën e samarit.
  • [sapo e dhez veturën] Është GJALLË. ËSHTË GJALLË.

Dialogjet[Redakto]

Melisa: a don taketuke per atë?
Ejs: Jo. Nuk pi duhan, është shprehi e pështirë.
Lois: Duhet me të vërtet t'i duash kafshët.
Ejs: Vetëm kur është metë vërtet ftoht.
Luis Einhorn: Mund të ta bëj jetën ferr.
Ejs Ventura: Nuk jam gati për lidhje dashurie tani Lois.
Melisa: Tung , unë jam Melisa Robinson.
Ejs: Kënaqësi të të takoj.
Melisa: Ke problem të futesh?
Ejs: Jo, djaloshi me doreza gome ishte befasueshëm i butë
Ejs: Kam paketë për ju, zotëri.
Man: Zhurmon e thyer.
Ejs: Siç duket, megjithat vë bast se ishte dicka e bukur.

Slloganet[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]