Aleksis Karel

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Alexis Carrel 02.jpg

Aleksis Karel (28 qershor 1873 - 5 nëntor 1944) ishte kirurg dhe biolog francez. Ishte nderuar me çmimin Nobel në Fiziologji ose Mjekësi më 1912.

Thënie[redakto]

  • Afaristët që nuk dinë të luftojnë me brengat, vdesin të ri.

Thënie për të[redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[redakto]

Referenca[redakto]

Shiko edhe[redakto]

Lidhje të jashtme[redakto]