Benjamin Franklin

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
BenFranklinDuplessis.jpg

Benjamin Franklin (17 janar 1706 - 17 prill 1790) Politikan, shkrimtar dhe shpikës amerikan. Konsiderohet si një nga etërit themelues të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Thënie[redakto]

Thënie për të[redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[redakto]

Referenca[redakto]

Shiko edhe[redakto]

Lidhje të jashtme[redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: