Bruce Barton

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Bruce Barton (5 gusht 1886 - 5 korrik 1967) ishte një shkrimtar dhe politikan amerikan.

Thënie[Redakto]

  • Nganjëherë kur mendoj se ç’pasoja të mëdha rrjedhin nga gjëra të vogla... bindem... se nuk ka gjëra të vogla.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: