Diskutim:Charles Darwin

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Charles Darwin. Wikicitate nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikicitate nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: - ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Quote.png Thënia "E gjitha çka mund të bëjmë është të mbajmë në mend që çdo qënie e gjallë përpiqet të shumohet në progresion gjeometrik; që secilës, në ndonjë periudhë të jetës së saj, gjatë ndonjë stine të vitit, gjatë çdo breznie ose me interval, i duhet të luftojë për jetë dhe të pësojë shkatërrime të mëdha. Mendimi mbi këtë luftë mund të ngjallë trishtim, por ne mund të ngushëllohemi me besim të plotë se lufta e natyrës nuk është e pareshtur, se frika nuk ndihet, se vdekja përgjithësisht është e menjëhershme dhe se i fuqishmi, i shëndetshmi, dhe i lumturi mbijeton dhe shumohet." nga ky artikull u vendos në faqen kryesore si thënie e javës në datën 6 janar 2020. Quote background transparent (dark).png


Start a discussion about Charles Darwin

Nis një diskutim