Jump to content

Fethullah Gylen

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Fetullah Gylen (27 prill 1941 - ) është një mendimtar dhe shkrimtar turk.

Thënie[Redakto]

  • Eja të bëjmë një marrveshje: Të heqim dorë nga martesa me qëllim që gjithë potencialin tonë ta lëshojmë në shërbim të njerzmit
Me këto fjalë, si 20-vjeçar i ishte drejtuar një kolegut të tij.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: