Jump to content

Franklin D. Roosevelt

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Franklin Delano Roosevelt (30 janar 1882 - 12 prill 1945) ishte lider politik amerikan dhe shërbeu si presidenti i 32-të i ShBA-së nga 1933 deri në vdekje më 1945.

Thënie[Redakto]

  • Limiti ynë i vetëm për realizimet e së nesërmes do të jenë dyshimet e së sotmes.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: