George Sand

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
George Sand.PNG

Amantine Lucile Aurore Dupin (1 korrik 1804 - 8 qershor 1876) ishte romanciere, autore dramatike dhe kritike letrare franceze.

Thënie[redakto]

Thënie për të[redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[redakto]

Referime[redakto]

Shiko edhe[redakto]

Lidhje të jashtme[redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: