George Washington

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Gilbert Stuart Williamstown Portrait of George Washington.jpg

George Washington (22 shkurt 1732 - 14 dhjetor 1799) ishte presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikë dhe Komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Kontinentale gjatë Luftës Revolucionare Amerikane.

Thënie[redakto]

  • Çdo post me të cilin një njeri mund t'i shërbejë vendit të vet është i ndershëm.

Thënie për të[redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[redakto]

Referencat[redakto]

Shiko edhe[redakto]

Lidhje të jashtme[redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: