Jump to content

Hasan Tahsini

Nga Wikiquote

Hasan Tahsini (7 prill 1811 - 2 korrik 1881) ishte astronom, matematikan e filozof shqiptar.

Thënie

[Redakto]
  • Ne jemi një komb i veçantë, kemi një gjuhë tonë të veçantë, andaj duhet të jetojmë në vete si edhe të tjerët. Ne jetojmë në një godinë të prishur. Që të mos na zënë brenda duhet të dalim prej saj.[1]

Thënie për të

[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht

[Redakto]

Referimet

[Redakto]
  1. ^ Rexhep Qosja, Porosia e Madhe, f.8: (Për kombin shqiptar dhe perandorinë Osmane, gjatë një riti fetarë, më 1874)

Shiko edhe

[Redakto]

Lidhje të jashtme

[Redakto]
:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: