Jump to content

Helen Keller

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Helen Adams Keller (27 qershor 1880 - 1 qershor 1968) ishte shkrimtare amerikane dhe aktiviste.

Thënie[Redakto]

  • Ç'mund të ishte më e keqe se verbëria e trashëguar? ... të kesh sy e të mos kesh vizion.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: