Jump to content

John Maxwell

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


John Calvin Maxwell (1947 - ) është një shkrimtar dhe pastor amerikan i cili ka shkruar shumë libra të fokusuar më së shumti te tema e udhëheqjes.

Thënie[Redakto]

  • Udhëheqja është aftësi e tërheqjes së përkrahësve dhe të pasardhësve.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]