Jorgos Seferis

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Giorgos Seferis (29 shkurt 1900 - 20 shtator 1971), ishte shkrimtar grek dhe fitues i Çmimit Nobel për letërsi në vitin 1963.

Thënie[Redakto]

  • Ngado që shkoj atdheun e marr me vete.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: