Julius Fucik

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Julius Fučík (18 qershor 1872 - 25 shtator 1916) ishte një kompozitor çek dhe dirigjent bandash ushtarake.

Thënie[Redakto]

  • Njerëz të veçantë mund të zvetënohen moralisht, por një popull kurrë.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]