Kobe Bryant

Nga Wikiquote

Kobe Bean Bryant (23 gusht 1978 - 26 janar 2020) ka qenë basketbollist profesionist amerikan.

Thënie[Redakto]

  • Kur isha i ri, në mendjen time ishte pamja, pamja, pamja. Unë e shfrytëzova atë qasje me median. Ndërsa u bëra më me përvojë e kuptova: Pavarësisht se çfarë, njerëzit ose do t'ju pëlqejnë ose s'do t'ju pëlqejnë. Pra, jini autentikë, dhe lërini ata t'ju pëlqejnë ose jo për atë që jeni në të vërtetë. Në atë moment, fillova t'i mbaja të gjitha përgjigjet e mia të qarta dhe të drejtpërdrejta. Do t'i përzieja edhe me humor dhe sarkazëm. Mendoj se fansat dhe reporterët e vlerësojnë këtë, e vlerësojnë veten time reale.
  • Tejkalojeni veten tuaj! Për shkak se nuk ka të bëjë me ty, o burrë. Mirë, në rregull, ndihesh i turpëruar. Nuk jeni aq të rëndësishëm! Tejkalojeni veten tuaj! E drejtë, ashtu si jeni të shqetësuar për mënyrën se si njerëzit mund t'ju perceptojnë, dhe si ju jeni duke ecur përreth dhe është e turpshme sepse qëlluat pesë topa ajri... Tejkalojeni veten.
  • E vetmja gjë, prej së cilës kam frikë janë bletët. Nuk i dua bletët. Jam alergjik ndaj tyre.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: