Jump to content

Lester C. Thurow

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Lester Carl Thurow (7 maj 1938 - 25 mars 2016) ishte ekonomist dhe politikan amerikan, ish-dekan i shkollës së menaxhmentit MIT Sloan dhe autor i disa librave me tema nga ekonomia.

Thënie[Redakto]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhjet e jashtme[Redakto]