Jump to content

Maya Angelou

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Maya Angelou (2013)

Maya Angelou (4 prill 1928 - 28 maj 2014) ishte poete, këngëtare, aktore dhe aktiviste amerikane. Ajo ka publikuar shtatë autobiografi, tre libra me ese dhe disa libra me poezi.

Thënie[Redakto]

  • Jeta nuk matet me numrin e frymëmarrjeve tona, por me momentet që na lënë pa frymë.
  • Kur gjejmë dikë që është i guximshëm, argëtues, inteligjent dhe i dashur, duhet të falënderojmë Universin.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: