Mulan (film i vitit 1998)

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Mulan Logo Black.svg

Mulan është një film i animuar, shkruar nga Robert D. San Souci dhe Rita Hsiaome. Filmi, me regji tregji Tony Bancro dhe Barry Cook tregon historinë e një vajze kineze e cila shkon fshehurazi në ushtri në vend të babait të saj dhe bëhet një nga heroinat më të mëdhaja të Kinës. Mulan bazohet në legjendën kineze të Hua Mulan

Lulja që lulëzon në vështirësi është më e rralla dhe e bukura nga të gjitha.

Mushu[Redakto]

  • Pra, ti po më thua që nuk je një bulkth me fat?! Po ti çfarë je, një dele?!

Dialogët[Redakto]

Slloganet[Redakto]

  • Lulja që lulëzon në vështirësi është më e rralla dhe e bukura nga të gjitha.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: