Jump to content

Nikolay Chernyshevsky

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Nikolay Chernyshevsky (12 korrik 1828 - 17 tetor 1889) ishte një demokrat revolucionar dhe filozof materialist rus. Ai ishte udhëheqësi i lëvizjes revolucionare demokratike të viteve 1860.

Thënie[Redakto]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: