Phil Barker

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Phil Barker (5 nëntor 1932 - ) është një nga figurat kryesore në zhvillimin e lojërave moderne luftarake të tavolinës dhe është bashkëthemelues i Grupit të Kërkimeve të Lojërave Luftarake.

Thënie[Redakto]

  • Vetëbesimi i lartë i kualitetit luftarakë të tyre i shpije shpejtë në gjendje të ngushtë, nga e cila vetëm trimëria e tyre mund t'i nxjerrë.
Për ushtarët ilirë

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]