Jump to content

Ronald Reagan

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Ronald Reagan (6 shkurt 1911 - 5 qershor 2004) ishte një politikan, anëtar i Partisë Republikane, komentator dhe aktor amerikan, i cili shërbeu si presidenti i 40-të i ShBA-së nga 1981 deri më 1989.

Thënie[Redakto]

  • Ne nuk mund të ndihmojë të gjithë, por të gjithë mund të ndihmojnë dikë.
  • Beso, por verifiko.
  • Kur nuk mund t'i bësh të shohin dritën, bëji të ndjejnë nxehtësinë.
  • Ne kemi detyrën të mbrojmë një fëmijë të palindur.
  • Njerëzit nuk bëjnë luftëra, qeveritë bëjnë.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhja të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: