Sali Berisha

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


uptight
uptight

Sali Berisha (15 tetor 1944 - ) është një kardiolog dhe politikan shqiptar, figurë e shquar e Partisë Demokratike, që shërbeu si presidenti i dytë i Shqipërisë në vitet 1992 - 1997, dhe presidenti i parë i zgjedhur nga një parlament i dalë nga zgjedhjet e lira demokratike pas rënies së regjimit komunist. Berisha qe gjithashtu kryeministër i Shqipërisë nga viti 2005 deri më vitin 2013.

Thënie[Redakto]

  • Nëse shkalla e mashtrimit është e lartë ne nuk do t'i pranojmë rezultatet e zgjedhjeve.
  • Shqipëria po ndryshon!

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: