Samuel Johnson

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Samuel Johnson by Joshua Reynolds.jpg

Samuel Johnson (7 shtator 1709 – 13 dhjetor 1784), i njohur si Dr. Johnson ishte një shkrimtar anglez që dha kontribute të njohura si poet, dramaturg, esaist, moralist kritik letrar, biograf, redaktor dhe leksikograf.

Thënie[redakto]

  • Nuk mund të ketë miqësi pa besim dhe nuk ka besim pa integritet.

Thënie për të[redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[redakto]

Referenca[redakto]

Shiko edhe[redakto]

Lidhje të jashtme[redakto]

Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: