Selman Riza

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Selman Riza (21 dhjetor 1909 - 16 dhjetor 1988) ka qenë publicist, gjuhëtar dhe albanolog kosovar.

Thënie[Redakto]

  • Atë ç'bën njeriu për atdhe duhet ta harrojë.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: