Jump to content

Taras Shevchenko

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Taras Hryhorovych Shevchenko (9 mars 1814 - 10 mars 1861) ishte poet, piktor dhe humanist ukrainas i konsideruar poeti më i madh ukrainas.

Thënie[Redakto]

  • As dielli nuk të ngroh në vend të huaj.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]


:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: