Jump to content

Theodore Roosevelt

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Theodore Roosevelt Jr. (27 tetor 1858 – 6 janar 1919) ishte një politikan dhe shkrimtar amerikan i cili shërbeu si presidenti i 26-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga viti 1901 në vitin 1909.

Thënie[Redakto]

  • Shqiptarët i dua se janë një racë e vjetër dhe trima.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: