Thomas Paine

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Thomas Paine (29 janar 1737 - 8 qershor 1809) ishte publicist dhe filozof anglo-amerikan dhe njëri prej etërve themelues të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Thënie[Redakto]

  • Atë që ne e fitojmë me shumë lehtësi, e çmojmë shumë pak. Është sa e shtrenjtë është për ne ajo që i jep vlerë çdo gjëje. Zoti di si të vendosë një çmim të duhur për të mirat e tij.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: