Detektivi i vërtetë

Nga Wikiquote
(Përcjellë nga True Detective)
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


True Detective është një serial antologjik amerikan i vitit 2014. Në sezonin I, personazhet kryesorë, dy detektivët, u portretizuan nga Matthew McConaughey dhe Woody Harrelson.

Detektivi Rust Cohle[Redakto]

  • Mendoj që ndërgjegjja e njeriut është një gabim tragjik shumë i madh që ka ndodhur gjatë evolucionit
  • Është e enjte dhe mbrëmje. E enjta është njëra nga ditët e mia të pushimit. Në ditët e mia të pushimit, filloj të pij në mbrëmje. Ju s'mund ta ndërprisni këtë.

Dialogët[Redakto]

Det. Cohle: Ti më the që të flas.
Det. Martin Hart: Tash po të them që ta mbyllësh gojën.

Sllogane[Redakto]

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]