Jump to content

Warren Bennis

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Warren Gamaliel Bennis (8 mars 1925 - 31 korrik 2014) ishte një studiues dhe autor amerikan, i konsideruar gjerësisht si një pionier i fushës bashkëkohore të studimeve të udhëheqjes.

Thënie[Redakto]

  • Menaxhim do të thotë t’i bësh gjërat saktë, udhëheqja është të bësh gjera të duhura. Menaxhimi është efikasiteti në ngjitjen e shkallëve të suksesit; udhëheqja përcakton nëse shkalla është e mbështetur pas murit të duhur.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]