William George Jordan

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


William George Jordan 1910.jpg

William George Jordan (6 mars 1864 - 20 prill 1928) ishte një ligjërues, redaktor dhe eseist amerikan.

Thënie[Redakto]

  • Në duart e çdo individi, për mirë ose për keq, është dhënë një fuqi mahnitëse, një ndikim i heshtur, i pavetëdijshëm e i paparë i jetës së tij. Ky është thjesht rrezatimi i qëndrueshëm i asaj çka është në të vërtetë njeriu, jo çka ai pretendon të jetë.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referime[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]