Jump to content

William James

Nga Wikiquote
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


William James (11 janar 1842 - 26 gusht 1910) lindi në New York dhe ishte psikolog e filozof amerikan.

Thënie[Redakto]

  • Është dallim i madh në mes të asaj se çka jemi dhe të asaj se çfarë do të dëshironim të ishim.
  • Krahasuar me atë që do të duhej të jemi, ne jemi gjysmë të zgjuar.

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: