Agim Çeku

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Agim Ceku 2006.jpg

Agim Çeku (29 tetor 1960 - ) është drejtues i UÇK-së dhe ish-kryeministër i Kosovës.

Thënie[Redakto]

  • Shkronjat
"E pra, ti e di se sa e rëndësishme është që të përdoret mirë germa "b", pasi për një "b" që dikush s'e vë, fjala "bujk" bëhet "ujk". E po ashtu, edhe për një "m", që dikush e harron, fjala "mik" behet "ik". (thuhet të ketë thënë në një takim me fëmijë)

Thënie për të[Redakto]

Thënie të atribuara gabimisht[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me: