Kosova

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Flag of Kosovo.svg

Kosova, e njohur zyrtarisht si Republika e Kosovës, është një shtet në Evropën Juglindore.

Thënie[Redakto]

  • Do ta përshkruaja qëllimin e misionit si kthimi i Kosovës tek Kosovarët që ata të mund të kthehen në shtëpi dhe në të njëjtën kohë t'i tregoj Sllobodan Milosheviçit që NATO nuk do ta tolerojë gjenocidin.
George W. Bush

Proverba[Redakto]

Referimet[Redakto]

Shiko edhe[Redakto]

Lidhje të jashtme[Redakto]

:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Commons
Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me:


Wikivoyage
Wikiudhëtime ka një guidë turistike në lidhje me: