Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Nga Wikiquote
Jump to navigation Jump to search
Tools-hammer.svg Ky artikull duhet të përmirësohet sipas standardeve të përshkruara te Ndihmë:Çfarë është një artikull?


:Wikipedia
Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Anchorman: The Legend of Ron Burgundy nga regjisori Adam McKay dhe skenaristë Will Ferrell, Adam McKay.

Citate[redakto]

 • Ron Burgundy: [qenit] Je shumë i mençur. Ti je sikur Buda në miniaturë, i mbuluar me qime.
 • Veronica Corningstone:Më ço tek Qyteti i Kënaqësisë.
  Ron Burgundy: Oh, atje jemi duke shkuar.
 • Ron Burgundy: Qefull e këndëshme e Linkolnit.
 • Ron Burgundy: Djema a doni me të vërtet të e dini çka është dashuria?
  Brick Tamland: Më shumë se çdo gjë në botë, Ron.
 • Ron Burgundy: Hej Garth. Si ishe shkurorëzimi?
  Garth Holliday: Oh, jo aq mirë... Sigurisht nuk do t'i shoh më fëmijët e mi përsëri...
  Ron Burgundy: FAN-tastik.